+48 698 225 168 zapisy@natursport.pl

PSKK

W naszej firmie można odbyć darmową weryfikację PSKK oraz przejść odpłatne szkolenie przygotowujące do weryfikacji.

Nasz instruktor posiada IV stopień nizinny PSKK

Weryfikacja w Natur Sport odbywa się do III stopnia włącznie, na sprzęcie K1 i K2 nie prowadzimy weryfikacji na kanadyjkach.

W razie chęci uzyskania IV stopnia PSKK należy umówić termin minimalnie 15 dni przed planowaną datą, opcja ważna tylko w momencie wolnego terminu instruktorów IV stopnia.

Opis systemu (dodany ze strony http://www.pskk.org.pl/opis )

Polski System Kwalifikacji Kajakowych (PSKK) jest uporządkowanym katalogiem kajakowych umiejętności. Jego głównym celem jest zachęta do indywidualnego rozwoju kajakarzy, a także standaryzacja programów szkoleniowych. Sam PSKK nie daje żadnych uprawnień, jednak organizacje (np. PZKaj), albo kluby/firmy mogą w wewnętrznych zasadach promować ten nowy system. Są już przykłady takich działań.

W sezonie 2011 opracowany został PSKK dla kajakarstwa nizinnego. Składa się on z 5 stopni kajakowego rozwoju zbliżonych do znanych na świecie gwiazdek BCU, czy poziomów EPP. Każdy kajakarz może sam sprawdzić swoje umiejętności, albowiem wszystkie materiały są dostępne za darmo w internecie. Niektórzy jednak mogą chcieć oficjalnego potwierdzenia swoich umiejętności, dla nich przygotowaliśmy certyfikaty PSKK.

Kajakarstwo nizinne w Polsce to różne rodzaje łódek. Pływamy na klasycznych dwójkach i jednynkach, a także na kanadyjkach. PSKK obejmuje te trzy rodzaje sprzętu. Zakładamy, że dojrzały kajakarz nizinny bardzo dobrze radzi sobie niezależnie od tego na jakiej łódce przyszło mu płynąć. Szczegółowe zasady stopniowania umiejętności wiosłowania znajdziecie w pełnym opisie stopni.

System jest nakierowany na umiejętności praktyczne i praktycznie weryfikowalne. Wszelką teorię ograniczaliśmy do niezbędnego minimum. Umiejętności zostały podzielone na trzy podstawowe grupy: Wiosłowanie, Ratownictwo oraz Umiejętności pomocnicze. Na ostatniej stronie pełnego opisu stopni znajdziecie tabelę przedstawiającą wszystkie umiejętności.

Bardzo krótka i pobieżna charakterystyka poszczególnych stopni (nazywanych czasem paskami):

Stopień 1 PSKK – przewidziany jest dla osób rozpoczynających poznawanie kajakarstwa. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku godzin.

Stopień 2 nizinny PSKK – przewidziany jest dla osób mających za sobą pierwszy spływ. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku dni.

Stopień 3 nizinny PSKK – przewidziany jest dla dosyć zaawansowanych kajakarzy, którzy jednak pływają tylko na jednym rodzaju kajaków. Przeciętnie do opanowania w ciągu kilku spływów lub sezonów.

Stopień 4 nizinny PSKK – przewidziany jest dla zaawansowanych kajakarzy, który rozpoczynają poznawanie innych rodzajów sprzętu. Zaczynają oni także mieć świadomość problemów związanych z prowadzeniem spływu.

Stopień 5 nizinny PSKK – to najwyższy stopień przewidziany dla wszechstronnych kajakarzy, który bezpiecznie potrafią poprowadzić spływ każdą rzeką nizinną w dowolnych warunkach.

Aktualna wersja PSKK z 2012 roku:

Jako organizator szkoleń kajakowych przygotowujemy także – doszkalamy osoby chętne do podejścia do weryfikacji. Szkolenie i ewentualna weryfikacja są oddzielone.

Najbliższe weryfikacje PSKK:

22-24 kwietnia 2016- możliwość weryfikacji do IV stopnia włącznie.motion analysis help online motion analysis tutors- chegg tutors online motion analysis tutors chegg https://essaysheaven.com/.