+48 698 225 168 zapisy@natursport.pl

Najważniejsza dla instruktorów kajakarstwa impreza roku już za nami. OMPIK w Drzewicy pozostaje w pamięci nie tylko z powodu sukcesu Natur Sport ale także z powodu rodzinnej i przyjacielskiej atmosfery, której nie doświadczycie nigdzie więcej w takim nadmiarze.

Podczas dwóch dni zmagań rozegrano różnorodne konkurencje, które sprawdzały umiejętności jakie powinien posiadać instruktor kajakarstwa.

Do klasyfikacji indywidualnej zaliczały się slalom klasyczny, indywidualne techniki zwałkowe, rzut rzutką do celu, slalom indywidualny na canoe, naciąganie/piórkowanie.

Do klasyfikacji zespołowej zaliczały się ratownictwo kajakowe, slalom zespołowy na canoe, zespołowe techniki zwałkowe.

Podczas obu konkurencji na canoe zawodnicy pływali na pagajach Kajak.pro w rozmiarze 140 i 150 cm z nowymi chwytami.
Drużyna Natur Sport w całości pływała na wiosłach rodzimej polskiej produkcji a dokładniej na modelu wiosła turystycznego Kajak.pro jednoczęściowego Alu oraz wiosła turystycznego Pro z drążkiem z włókien węglowych, zdobywając w końcowej klasyfikacji III miejsce. Dwoje z trzech członków team’u to instruktorzy Natur Sport, którzy na co dzień pływają na Drawie, Korytnicy i Cieszynce oraz prowadzą szkolenia kajakarstwa górskiego. Trzecim i jakże nieodzownym trybem drużyny był Adam Dybowski z Bydgoskie Kajaki.

Sebastian Tymecki mając w rękach wiosła produkcji kajak.pro zdobył pierwsze miejsce w slalomie klasycznym uzyskując czysty przejazd. Osobom niewtajemniczonym przypomnę, że slalom klasyczny jest dyscypliną olimpijską. Trzecie miejsce instruktor z Natur Sport zdobył w slalomie na canoe oraz w indywidualnych technikach zwałkowych. Myślę, że nie lada wkład w wynik zawodnika miało częste prowadzenie grup na rzece Drawie i Korytnicy. Obie rzeki są mocno zwałkowe a Drawa to rzeka nizinna o charakterze górskim, co pozwala na podnoszenie swoich umiejętności technicznych. Dlatego dziękujemy wszystkim turystom co sezon korzystającym z naszych usług kajakowych takich jak spływy z instruktorem, szkolenia kajakowe nizinne i górskie, gdyż swoją aktywnością na wodzie dokładacie kolejną cegiełkę do dobrej kondycji naszych instruktorów.

Kolejny rok z sukcesami na Otwartych Mistrzostwach Instruktorów ukazuje, że kajakarze z Natur Sport na co dzień w wysokim standardzie dbają o bezpieczeństwo oraz dobrą zabawę swoich turystów.

Do zobaczenia na OPMIK za rok!

GALERIA

The fastest growing area seems to be healthcare, handy site a trend that started over fifteen years ago, and continues to expand as america gets older.